Sportvilág – Női kézilabda BL 2014

sports

Sikerült a címvédés! Európa trónján maradtak a győri lányok! Nagyszerű védekezés, csodás támadójáték, fantasztikus csapatteljesítmény – dióhéjban ennyi a Győri Audi ETO KC teljesítményéről, amely 27-21 arányú győzelmet eredményezett a Final4 fináléjában a Buducnost Podgorica ellen!

A Papp László Budapest Sportarénában rendezett első Bajnokok Ligája négyes döntő második napja a bronzmérkőzéssel kezdődött. Ezen a macedón Vardar Szkopje 34-31 arányban győzte le a dán FC Midtjylland csapatát. Aztán a zsúfolásig telt csarnokban, fantasztikus hangulatban következhetett az aranymeccs, a Final Four fináléja: a címvédő Győri Audi ETO KC és a montenegrói Buducnost Podgorica összecsapása.

eto

Magyar szemszögből álomszerűen kezdődött a meccs, a tizennegyedik percben 7-2-es győri előnynél időt is kért Dragan Adzic, a montenegróiak mestere,a félidő derekára pedig 8-3-as állás kerekedett.
Remekül védekezett a Győr és nagyszerűen támadott. Tíz perccel az első játékrész vége előtt kétszer annyi gólt szerzett az ETO, mint a Podgorica (10-5),s végül 15-10-es győri előnnyel zárult az első játékrész.

eto (1)

Csodás győri védőjátékot láthattunk a második félidő kezdetekor. 22-17-es győri előnnyel indult a meccs utolsó tíz perce.  Amikor már csak három perc volt hátra, Ambros Martín, a montenegrói csapat vezetője időt kért. Miközben a magyar szurkolók a kupagyőztesek ünneplésébe kezdtek, a podgoricai szektorban finoman szólva nehezen viselték csapatuk várható vereségét… Ez azonban nem ronthatta el a kézilabdázás ünnepét.
A Győri Audi ETO KC végeredményben 27-21-re győzte le a Buducnost Podgorica csapatát – és ezzel megvédte címét, másodszor is elhódítva a Bajnokok Ligája trófeát! Nem mellesleg: Görbicz Anita személyében győri a BL-gólkirálynője is!